checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Internet nie je reklamný portál. Internet je počitačová sieť. Pokiaľ máte jednoduchú až primitívnu web stránku ktorá obsahuje len pár viet a fráz, nečakajte od internetu nič. Absolútne nič. Vyhľadávače (Google) budú Váš web ignorovať pretože Vaše stránky jednoducho neobsahujú technické parametre ktoré by ich klasifikovali ako niečo čím sa oplatí zaoberať sa a ponúkať ľuďom vo vyhľadávaní. Su to vyhodené peniaze, doslova.

Bazoš je reklamný portál, denníky sú reklamné médium, Facebook je reklamné médium. Pokiaľ si nemôžete dovoliť prevádzkovať poriadny web, investujte radšej do reklamy na takom médiu ktoré je na to stvorené, naprogramované a bude Vás predávať.


Prečítajte si prosím pozorne nasledujúcich 12 otázok a úprimne sami sebe odpovedzte, nič to nestojí a možno nájdete dôvod prečo web stránku nepotrebujete. Nezáleži na tom či sa nachádzate v Bukurešti a ja v Nepále, podstatné je či dokázete jasne a zrozumitelne povedať čo potrebujete a či dokážete napísať e-mail.

 

 1. kresleny konikSte jediná osoba ktorá priamo rozhoduje o web stránke a neodsúhlasuje Vaše konanie šéf, brat, ocino, svokra, synovec alebo sused elektrikár?

 2. Viete jasne, stručne a formálne do telefónu povedať čo potrebujete alebo viete napísať e-mail tak aby bolo jasné kto komunikuje a čo potrebuje?

 3. Viete v prípade potreby do 3 dní elektronicky zaslať základné informácie o tom čo potrebujete, tak aby z nich bolo jasné čim sa zaoberáte, čo prezentujete, koľko, kde, kedy, ako, prečo a za koľko?

 4. Uvedomujete si že z vety "Zvárame oceľ zváračkou MIG/MAG a manželka predáva špičkové toaletné mydlo Dúha." sa nedá vyrobiť web stránka?

 5. Držíte slovo a platí to čo poviete ako svoj názor, požiadavku alebo dopyt, nemeníte náhodne svoj názor, požiadavky, každých 8 hodín?

 6. Viete o tom že webmaster nie je človek ktorý Vás chce okradnúť alebo oklamať ale človek, ktorý Vás chce čo najlepšie prezentovať na internete?

 7. Uvedomujete si že i keď ste vo svojom obore špičkový profesionál, zubár, manažér alebo marketingový rozprávač, výroba webov nie je Vaša parketa a necháte si v tomto smere poradiť?

 8. Máte ochotu a čas naučiť sa pár relatívne jednoduchých činností vďaka ktorým budete vedieť v budúcnosti aktualizovať a dopĺňať svoju vlastnú stránku sami?

 9. Dokážete v prípade potreby komunikovať a odpovedať na otázky ktoré vyvstanú počas výrobného procesu 2x denne?

 10. Môžete si dovoliť výrobu web stránky a nemáte traumu, komatické stavy alebo iný zdravotný problém indukovaný procesom platenia?

 11. Viete o tom že príliš malá jednoduchá stránka bude vyhľadávačom Google prehliadaná, jej pozícia bude niekde na pätďesiatom mieste a preto je nutné mať dostatok obsahu?

 12. Viete o tom že ľudia nehľadajú meno Vašej firmy ale to čo ponúkate, preto je lepšie vlastniť doménu (napríklad) "vyskove-prace.sk" a nie "turboextrem.sk"?


Cieľom týchto otázok rozhodne nie je odradiť Vás od spolupráce alebo znechutiť Vás, ide len o stručný vypis, bohužiaľ najčastejšie sa opakujúcich problémov ktoré sa vyskytujú pri spolupráci webmastra a klienta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo