checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Ako webmaster a dizajnér, viem, že web je naším digitálnym vizitkárom pre svet, takže musíme zabezpečiť, aby to vyzeralo a fungovalo skvele. Tu sú niektoré z hlavných prvkov, ktoré by sme nemali prehliadnuť:
(toto je príklad pre stavebnú firmu)

 

1. Úvodná Stránka so Skvelým Obrázkom

gears

Vaša úvodná stránka je prvým miestom, kde sa návštevníci ocitnú. Preto je dôležité mať na nej nádherný obrázok alebo slide (pohyblivá séria obrázkov) Vašich najlepších projektov alebo stavieb. Tieto obrázky ich zaujmú a získame ich pozornosť.

2. O Nás - Kto Sme?

Sekcia "O Nás" je miestom, kde sa môžete predstaviť. Môžeme sem dať informácie o tom, ako sme začali, akí sme skúsení a čo nás robí jedinečnými v stavebnom priemysle.

3. Naše Služby a Skvelé Projekty

Váš web by mal jasne zobraziť všetky služby, ktoré ponúkame. Ďalej môžeme prezentovať naše úžasné projekty, aby sme ukázali našu prácu v akcii. Nezabudnime dodať fotografie a príbehy o týchto projektoch. Vaša stavebná firma má široké spektrum služieb, ktoré môžeme ponúknuť našim klientom. Aby sme boli prehľadní, Vaša webstránka by mala mať prehľadný zoznam týchto služieb. Chceme, aby návštevníci na prvéj pohľad videli, že pokrývame všetky potreby týkajúce sa stavebných projektov - od návrhu až po dokončenie. Niektoré z Vašich hlavných služieb zahŕňajú:

  • Stavebné Projekty: Vytvárame kvalitné a funkčné stavby pre našich klientov. Od rodinných domov po komerčné budovy - máme pokryté všetko.
  • Rekonštrukcie a Renovácie: Modernizujeme a obnovujeme existujúce budovy, aby zodpovedali súčasným potrebám a štýlu.
  • Interiérový Dizajn: Pomáhame vytvárať útulné a esteticky príjemné interiéry, ktoré odrážajú vkus a potreby našich klientov.
  • Projekčná Práca: Poskytujeme komplexnú projektovú dokumentáciu, ktorá je nevyhnutná pre úspešnú realizáciu stavby.
  • Poradenstvo a Konzultácie: Sme tu, aby sme vám poskytli odborné rady a riešenia pre vaše stavebné projekty.

Každá jedna služba bude samostatná podstránka, článok a samozrejme aj s vlastnou galériou obrázkov.

4. Galéria - Naša Práca na Obrázkoch

Ďalšou skvelou vecou je mať hlavnú galériu obrázkov a možno aj videí na našom webe. Toto dáva našim návštevníkom možnosť vidieť, čo sme dosiahli, a môže to zvýšiť dôveru v Vaše schopnosti.

5. Rady a Skúsenosti v Blogu

Na webe by sme mali mať sekciu blogu, kde budeme zdieľať rady týkajúce sa stavebného priemyslu. To nám nielenže pomôže ukázať našu odbornosť, ale tiež môže priviesť návštevníkov na našu stránku cez vyhľadávače. Google vidí že Vaša stránka nie je statická a občas tam niečo pribudne.

gearbox6. Kontaktujte Nás - Chceme Počuť Vaše Myšlienky

Jednoducho uveďme Vaše kontaktné údaje a môžeme pridať aj formulár na rýchle poslanie správy. Chceme, aby nám ľudia jednoducho mohli povedať, čo si myslia.

7. Skúsenosti Našich Zákazníkov

Skúsenosti a recenzie našich spokojných zákazníkov môžeme pridať na web. Toto posilní našu dôveryhodnosť a ukáže potenciálnym zákazníkom, že sme spoľahliví.

8. Často Kladené Otázky

Dobre si pripravme zoznam otázok, ktoré nám často kladú naši zákazníci. Odpovede na tieto otázky môžeme zverejniť na webe, aby sme uľahčili návštevníkom získavanie informácií.

9. Prispôsobenie pre Vyhľadávače (SEO)

Chceme, aby nás ľudia ľahko našli vo vyhľadávačoch, takže si dám záležať na tom, aby bol náš web optimalizovaný pre vyhľadávače. Použijeme dôležité kľúčové slová a popisy, ktoré nám pomôžu zvýšiť viditeľnosť.

10. Web pre Mobily - Kedykoľvek a Kdekoľvek

Mobilná verziu webu je samozrejmosťou, Stránka sa automaticky prispôsobuje zariadeniu na ktorom je zobrazovaná. Dnes ľudia surfujú na internete cez svoje telefóny, takže sa musíme uistiť, že naša stránka dobre vyzerá a funguje na všetkých zariadeniach.

Dúfam, že tieto rady vám pomôžu pochopiť, aké dôležité sú rôzne prvky pre náš nový firemný web. Ak máte akékoľvek otázky alebo iné nápady, neváhajte sa na mňa obrátiť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo