checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

S rýchlym vývojom internetu a nárastom počtu webových stránok sa stáva stále dôležitejšie zabezpečiť rýchly a bezpečný prístup k vašej webovej stránke. To je miesto, kde Cloudflare vstupuje do hry, ponúkajúc skvelú službu pre zlepšenie výkonu, ochranu pred hrozbami a mnoho ďalších výhod - a to v ich bezplatnej verzii!

cloudflare logoČo je Cloudflare a Ako To Funguje?

Cloudflare je populárna CDN (Content Delivery Network) a webová ochranná služba, ktorá pomáha zrýchliť a zabezpečiť vašu webovú stránku. Jeho princíp spočíva v umiestnení vašich webových dát na ich globálnu sieť serverov, čím sa zabezpečí, že návštevníci z rôznych častí sveta budú mať rýchlejší prístup k vašim stránkam.

Zlepšte Výkon Vašich Stránok

Cloudflare využíva rozsiahlu sieť serverov po celom svete, ktoré ukladajú vaše statické a dynamické obsahy, ako sú obrázky, štýly a skripty. Tým sa minimalizuje čas načítania stránok a zvyšuje sa ich výkon. Zníženie času načítania je dôležité pre zlepšenie používateľského zážitku a zvýšenie retencie návštevníkov na vašej stránke.

Ochrana Pred Hrozbami

Okrem zlepšenia výkonu Cloudflare tiež chráni vašu stránku pred rôznymi hrozbami. Ich bezplatná verzia zahŕňa ochranu pred DDoS útokmi, ktoré by mohli spomaliť alebo dokonca zrušiť vašu webovú stránku. Cloudflare identifikuje nebezpečné návštevnícke IP adresy a zamedzuje im prístup k vašim stránkam.

Optimalizácia Bezpečnosti a SSL Šifrovanie

Cloudflare tiež poskytuje SSL šifrovanie pre vašu webovú stránku. To zabezpečuje, že komunikácia medzi vašimi návštevníkmi a vaším serverom je zašifrovaná, čím sa minimalizuje riziko úniku citlivých údajov. To je dôležité nielen pre bezpečnosť vašich návštevníkov, ale aj pre SEO, pretože vyhľadávače uprednostňujú stránky s aktivovaným SSL certifikátom.

Web Application Firewall (WAF)

Cloudflare ponúka aj Web Application Firewall (WAF), ktorý chráni vašu stránku pred rôznymi typmi útokov, ako sú SQL injection, cross-site scripting (XSS) a ďalšie. Táto ochrana je integrovaná do ich bezplatnej verzie a automaticky zabraňuje mnohým známym bezpečnostným hrozbám.

Ďalšie Výhody Bezplatnej Verzie

Okrem týchto hlavných výhod Cloudflare ponúka ešte viac v ich bezplatnej verzii:

  • DNS Management: Spravujte svoje DNS záznamy cez ich rozhranie s rôznymi možnosťami nastavení.
  • Caching: Ukladajte často požadované dáta na ich serveroch, čím zrýchľujete načítanie stránok.
  • Anonymná Štatistika: Získajte pohľad na štatistiky návštevnosti svojej stránky bez odhalenia citlivých údajov.
  • Možnosť Zlepšovania: Cloudflare neustále aktualizuje svoje služby a pridáva nové funkcie, takže môžete očakávať stále zlepšovanie svojej stránky.

cloudflare

Ako Začať s Cloudflare?

Začatie s Cloudflare je pomerne jednoduché. Stačí sa zaregistrovať na ich webovej stránke, nasmerovať svoju doménu cez ich systém a nasledovať jednoduché inštrukcie. Ich užívateľsky prívetivné rozhranie vám umožní jednoducho nakonfigurovať službu podľa vašich potrieb.

Výkon a bezpečnosť vašej webovej stránky sú dva dôležité aspekty, ktoré by ste nemali podceňovať. Cloudflare ponúka výnimočnú službu pre zlepšenie oboch týchto aspektov v ich bezplatnej verzii. Rýchlejšie načítanie, ochrana pred hrozbami a ďalšie výhody robia z Cloudflare skvelý nástroj pre každého majiteľa webovej stránky. Nezáleží na tom, či ste malá firma, bloger alebo online obchod, Cloudflare môže zvýšiť kvalitu vášho online zážitku. Začnite s nimi dnes a získať výhody, ktoré ponúka ich bezplatná verzia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo