checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Bezpečnosť vášho webového sídla je v dnešnom digitálnom svete kľúčovým faktorom pre jeho úspešnú prevádzku. Medzi najzávažnejšie hrozby, ktorým môže váš web čeliť, patrí DDoS (Distributed Denial of Service) útok. Tento typ útoku sa snaží zahltiť váš server takým množstvom požiadaviek, že sa stáva nedostupným pre legitímnych návštevníkov. Cloudflare, renomovaná platforma pre zabezpečenie a optimalizáciu webov, ponúka sofistikované metódy na ochranu pred DDoS útokmi.

web sluzby a vyroba web stranok 122Viacúrovňová Ochrana Cloudflare

Cloudflare sa vyznačuje viacúrovňovým prístupom k ochrane pred DDoS útokmi, ktorý zahŕňa nasledujúce aspekty:

  1. Rozpoznanie a Filtrovanie: Cloudflare operuje cez globálnu sieť serverov, ktoré neustále monitorujú prevádzku na vašom webe. Ak zaznamenajú nezvyčajný nárast požiadaviek, automaticky identifikujú potenciálny DDoS útok a izolujú ho od vášho pôvodného servera.

  2. Odolnosť Voči Veľkým Záťažiam: Jednou z hlavných výhod Cloudflare je ich obrovská sieťová kapacita. Táto kapacita im umožňuje absorbovať vysoký objem dát počas intenzívnych DDoS útokov, čím minimalizujú vplyv na dostupnosť vášho webu.

  3. Inteligentné Rozhodovanie: Cloudflare využíva inteligentné analýzy a algoritmy na rozpoznávanie a rozlišovanie medzi legitímnymi návštevníkmi a útočníkmi. Týmto spôsobom minimalizuje riziko falošne pozitívneho označenia legitímnej prevádzky ako útoku.

  4. Optimalizácia Obsahu: Cloudflare udržuje kopie vášho obsahu na rôznych serveroch po celom svete. To znamená, že ak váš pôvodný server je cieľom útoku, Cloudflare môže presmerovať návštevníkov na tieto alternatívne servery, čím minimalizuje negatívny vplyv na užívateľský zážitok.

  5. Obmedzenie Rýchlosti: Cloudflare umožňuje nastaviť limity pre počet požiadaviek z jednej IP adresy. Aj keď útočník použije viacero zariadení na útok, tieto limity môžu zamedziť preniknutiu vysokého objemu požiadaviek na váš server.

V dobe, keď kybernetické hrozby narastajú, je dôležité mať spoľahlivé riešenie na ochranu vášho webu pred DDoS útokmi. Cloudflare prináša komplexný prístup k tejto problematike, ktorý zahŕňa širokú škálu metód na detekciu, filtráciu a odolávanie týmto útokom. Ich schopnosť rýchlo reagovať na nové hrozby a neustále aktualizovať svoje metódy zabezpečenia robí z Cloudflare výborného partnera pre zabezpečenie vášho online podnikania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.


 


 

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo