checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Existencia webovej stránky má v súčasnej dobe pre podnikanie a organizácie významný vplyv. Web stránka je v súčasnosti kľúčovým prvkom, ktorý umožňuje podnikom a organizáciám prezentovať svoje služby, produkty, myšlienky a posolstvá online. Existencia webovej stránky umožňuje zákazníkom a klientom prístup k informáciám, ktoré sa týkajú podniku alebo organizácie a to kedykoľvek a kdekoľvek.

web sluzba blog 28Prvým dôvodom, prečo je dôležité mať webovú stránku, je to, že umožňuje dosiahnuť oveľa väčšiu škálu zákazníkov. Keďže internet sa stal súčasťou každodenného života, stáva sa webová stránka efektívnym spôsobom, ako zvýšiť viditeľnosť a dosiahnuť širší publikum. V súčasnosti sa veľká časť obyvateľstva obracia na internet pri hľadaní informácií o výrobkoch a službách. Webová stránka je efektívnym spôsobom, ako osloviť nových zákazníkov a prezentovať svoje ponuky a výhody.

Druhým dôvodom, prečo je dôležité mať webovú stránku, je to, že umožňuje podnikom a organizáciám prezentovať svoju jedinečnosť a rozpoznateľnosť. Webová stránka môže slúžiť ako vizitka podniku a umožňuje prezentovať jeho poslanie, hodnoty a víziu. V súčasnosti sú zákazníci viac zameraní na kúpu od firiem, ktoré sú autentické a vykazujú pravé hodnoty. Webová stránka je preto dôležitým prvkom pre vytvorenie značky a prezentáciu identity podniku.

Tretím dôvodom, prečo je dôležité mať webovú stránku, je to, že umožňuje podnikom a organizáciám získať spätnú väzbu od zákazníkov. Webová stránka môže slúžiť ako platforma pre komunikáciu s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi. Podniky a organizácie môžu zdieľať informácie o svojich produktoch a službách a zákazníci môžu zdieľať svoje skúsenosti a názory.

Táto spätná väzba umožňuje podnikom a organizáciám zlepšovať svoje služby a produkty a prispôsobovať sa potrebám zákazníkov. Webová stránka môže tiež poskytovať možnosti pre nadväzovanie kontaktov, napríklad formuláre na registráciu alebo kontaktovanie zákazníkov e-mailom. Takéto funkcie môžu pomôcť podnikom a organizáciám budovať a udržiavať silné vzťahy so svojimi zákazníkmi.

Ďalším dôvodom, prečo je dôležité mať webovú stránku, je to, že umožňuje podnikom a organizáciám zlepšiť svoje marketingové kampane a zvýšiť svoje zisky. Webová stránka môže byť efektívnym nástrojom pre prezentáciu reklamy a marketingu. Podniky a organizácie môžu využívať webovú stránku pre zdieľanie obsahu a propagáciu svojich produktov a služieb. Taktiež môžu využívať nástroje na sledovanie návštevnosti stránky, čo umožňuje lepšie pochopenie návštevnosti a potrieb zákazníkov. Na základe týchto informácií môžu byť marketingové kampane optimalizované a prispôsobené pre dosiahnutie väčšieho úspechu.

Webová stránka môže tiež byť dôležitým nástrojom pre vzdelávanie a informovanie verejnosti. Organizácie môžu využívať webové stránky pre zdieľanie informácií o svojich aktivitách, výskumoch a akciách. Webové stránky môžu poskytovať prístup k vzdelávacím materiálom, ako napríklad kurzy, videá a články. Tieto možnosti môžu byť využité aj pre zdieľanie informácií o verejnom zdraví, bezpečnosti a iných dôležitých témach.

Napokon, webová stránka môže byť dôležitou súčasťou digitálnej transformácie. V súčasnosti mnoho podnikov a organizácií prechádza na digitálnu platformu a využíva digitálne technológie pre zlepšenie svojich procesov a služieb. Webová stránka môže byť kľúčovým prvkom pri digitálnej transformácii a pomôcť podnikom a organizáciám zlepšiť ich efektivitu a konkurencieschopnosť.

V závere možno povedať, že existencia webovej stránky má pre podniky a organizácie veľký význam. Webová stránka umožňuje zlepšiť komunikáciu s verejnosťou, zvýšiť zisky a efektívnosť a poskytnúť prístup k informáciám a vzdelávaniu. Bez webovej stránky môže podnik alebo organizácia stratiť množstvo príležitostí a zákazníkov. Preto je dôležité mať kvalitnú webovú stránku, ktorá bude prispôsobená potrebám zákazníkov a bude reprezentovať podnik alebo organizáciu v najlepšom svetle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo