checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

V súčasnej digitálnej dobe je internet plný automatizovaných nástrojov, známych ako "boti", ktoré môžu mať pozitívne alebo negatívne účinky na váš webový server. Niektoré boty môžu zlepšiť návštevnosť vášho webu tým, že indexujú stránky pre vyhľadávače alebo generujú užitočný obsah. Na druhej strane, existujú aj škodlivé boty, ktoré môžu spôsobiť výpadky, vyčerpať zdroje alebo podnikať zlé útoky. Cloudflare, ako vedúci poskytovateľ služieb CDN a webovej bezpečnosti, predstavil svoju účinnú ochrannú funkciu s názvom "Bot Fight Mode". V tomto článku sa pozrieme na to, čo je Cloudflare Bot Fight Mode a ako vám môže pomôcť ochrániť váš web pred škodlivými botmi.

web sluzby a vyroba web stranok 114Čo je Cloudflare Bot Fight Mode? Cloudflare Bot Fight Mode je pokročilá bezpečnostná funkcia, ktorá bola vyvinutá s cieľom chrániť webové stránky pred rôznymi typmi nežiaducich botov. Táto funkcia je súčasťou Cloudflare WAF a poskytuje inteligentnú a dynamickú obranu proti botom, ktoré môžu zahŕňať škodlivé alebo neetické úmysly. Bot Fight Mode využíva pokročilé algoritmy na analýzu prevádzky a identifikuje nebezpečné boty, ktoré sa snažia získať neoprávnený prístup k vášmu webu alebo spôsobiť škodu.

Ako funguje Cloudflare Bot Fight Mode? Cloudflare Bot Fight Mode monitoruje a analyzuje prevádzku vášho webu v reálnom čase. Na základe tejto analýzy identifikuje boty, ktoré vykazujú znaky nežiaduceho správania, ako je opakované neúspešné prihlásenie, neobvyklé dopyty alebo neprimeraná rýchlosť dopytov. Keď je škodlivý bot odhalený, Bot Fight Mode automaticky uplatní rôzne ochranné opatrenia.

Ochranné opatrenia, ktoré Bot Fight Mode môže vykonať, zahŕňajú:

  1. Blokovanie nežiaducich botov: Bot Fight Mode môže blokovať prístup botom, ktoré sa javia ako nebezpečné alebo neetické. To zabraňuje škodlivým botom vniknúť na váš web a spôsobiť škodu.

  2. Hľadanie špecifických botov: Ak máte problém s konkrétnym botom alebo druhom botov, Bot Fight Mode vám umožňuje špecifikovať pravidlá na identifikáciu a odmietnutie týchto škodlivých entít.

  3. JavaScript výzvy: Cloudflare môže urobiť JavaScriptovú výzvu, ktorá požiada užívateľov, aby dokončili jednoduchú úlohu, ktorú boti obvykle nezvládnu. To umožňuje efektívne odhaliť a odstrániť škodlivé boty.

Výhody Cloudflare Bot Fight Mode:

  1. Zlepšená bezpečnosť: Bot Fight Mode poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti, čím chráni váš web pred nebezpečnými botmi a zlepšuje celkovú bezpečnosť online prostredia.

  2. Zníženie záťaže servera: Blokovanie škodlivých botov znižuje neoprávnenú záťaž vášho servera, čím zlepšuje jeho výkon a dostupnosť pre oprávnených návštevníkov.

  3. Zlepšená užívateľská skúsenosť: Bot Fight Mode pomáha eliminovať spam a iné škodlivé činnosti, čo prispieva k lepšej užívateľskej skúsenosti.

Záver: Cloudflare Bot Fight Mode je dôležitou zložkou celkového bezpečnostného ekosystému tejto spoločnosti. Poskytuje účinnú ochranu vášho webu pred škodlivými botmi a umožňuje vám sústrediť sa na poskytovanie hodnotného obsahu a služieb svojim oprávneným návštevníkom. Integrácia Bot Fight Mode do vášho webu vám poskytne silnú obranu pred kybernetickými hrozbami a zvýši celkovú bezpečnosť vašej online prítomnosti. Nechajte Cloudflare Bot Fight Mode pracovať za vás, aby ste mali pokoj a dôveru v bezpečnosť vášho webu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.


 


 

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo