checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

V dnešnej digitálnej ére sa internet stal neoddeliteľnou súčasťou nášho života. No s rastom digitálnej prítomnosti sa zvýšila aj hrozba, ktorá ohrozuje integritu a bezpečnosť online ekosystému: boti. Tieto automatizované programy môžu mať rôzne účely, od prospešných až po škodlivé, a ich činnosť môže mať vplyv na celý internet. Cloudflare, jedna z popredných technologických spoločností poskytujúca služby pre bezpečnosť a výkon webov, vyvinula efektívny "režim boja so botmi", ktorý sa stáva nadčlovekom, chrániacim online svet pred týmito digitálnymi hrozbami.

web sluzby a vyroba web stranok 136Boti: Pôvod a nebezpečenstvo

Boti, skratka pre roboty alebo automatizované programy, sa prvýkrát objavili ako neškodné nástroje, ktoré uľahčovali určité úlohy. Napríklad vyhľadávače používajú botov na indexovanie webových stránok. Avšak časom sa objavili aj škodliví boti, ktorí môžu spôsobovať významné škody. Medzi najbežnejšie hrozby patria:

  1. DDoS útoky: Boti môžu byť využité na vytváranie masívneho premávky na webovej stránke, čo môže spôsobiť pád serverov a výpadky dostupnosti.

  2. Scraping útoky: Boti môžu kopírovať obsah webových stránok, čím ohrozujú autorské práva a zneužívajú cenné dáta.

  3. Vytváranie falošných účtov: Boti môžu byť využité na vytváranie falošných účtov na sociálnych médiách alebo online platformách, čo môže viesť k šíreniu dezinformácií a podvodom.

Cloudflare: Strážca internetového sveta

Cloudflare je technologická spoločnosť, ktorá poskytuje služby pre bezpečnosť, výkon a spoľahlivosť webov. Ich "režim boja so botmi" je vyvinutý tak, aby chránil webové stránky a aplikácie pred botmi rôzneho druhu. Táto služba kombinuje pokročilú analýzu dát, strojové učenie a správanie botov na identifikáciu a odstraňovanie škodlivých botov.

Ako to funguje: Režim boja so botmi

Cloudflare využíva veľký objem údajov, ktoré získava zo svojej globálnej siete, na identifikáciu botov a ich správania. Pomocou strojového učenia a analýzy vzorov dokáže identifikovať neobvyklé aktivity, ktoré môžu naznačovať prítomnosť botov. Táto inteligencia umožňuje Cloudflare vytvárať "prostredie dôvery" pre bežných užívateľov a odhaľovať botov, ktorí sa pokúšajú napáchať škodu.

Režim boja so botmi obsahuje aj funkcie na vlastné nastavenie pravidiel a akcií voči botom. S týmito možnosťami majú weboví administrátori plnú kontrolu nad tým, ako sú boti spravovaní na ich webových stránkach.

Záverečné myšlienky

Cloudflare a jeho "režim boja so botmi" predstavujú významný krok v ochrane online ekosystému pred rôznymi druhmi botov. Táto technológia nielenže zvyšuje bezpečnosť webov, ale tiež prispieva k celkovému zlepšeniu užívateľského zážitku. S nárastom digitálnej prítomnosti a stále sofistikovanejšími botmi je takáto obrana nevyhnutná pre udržanie zdravého a bezpečného internetového prostredia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo