checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

V dnešnej dobe je prevádzka webových stránok neoddeliteľnou súčasťou podnikania a komunikácie. S rastúcim dopytom a závislosťou na online platformách sa zvýšila aj hrozba zo strany kybernetických útokov. Našťastie existujú pokročilé nástroje, ktoré umožňujú ochrániť vaše webové aktíva. Jedným z týchto nástrojov je Cloudflare WAF (Web Application Firewall) - ochranný múr pre vašu webstránku, ktorý odhaľuje a blokuje kybernetické hrozby predtým, ako môžu spôsobiť škodu.

web sluzby a vyroba web stranok 268Čo je Cloudflare WAF?

Cloudflare WAF je ochranný systém založený na princípoch firewallu, špecializovaný na ochranu webových aplikácií pred rôznymi druhmi útokov. Jeho úlohou je filtrovať prevádzku na webových stránkach a aplikáciách a odhaľovať potenciálne hrozby a zneužitia. Pomocou pokročilých algoritmov a konfigurovateľných pravidiel dokáže Cloudflare WAF identifikovať a zablokovať rôzne druhy útokov vrátane SQL injection, Cross-Site Scripting (XSS), DDoS útokov a mnohých ďalších.

Ako Cloudflare WAF funguje?

Funkčnosť Cloudflare WAF je založená na analýze prevádzky na webových stránkach. Keď návštevníci pristupujú k vašim stránkam, ich prevádzka prechádza cez Cloudflare infraštruktúru. WAF potom monitoruje túto prevádzku a analyzuje ju na základe konfigurovateľných pravidiel. Ak sa identifikujú vzory alebo činnosti, ktoré by mohli predstavovať kybernetickú hrozbu, WAF môže buď upozorniť administrátora alebo automaticky zablokovať prístup pre podozrivé IP adresy alebo prevádzku.

Výhody Cloudflare WAF:

  1. Ochrana pred viacerými druhmi útokov: Cloudflare WAF je schopný detekovať a brániť sa pred širokým spektrom kybernetických útokov, od tradičných po novšie, sofistikovanejšie hrozby.

  2. Minimálna falošná pozitívnosť: Cloudflare WAF je navrhnutý tak, aby minimalizoval falošné pozitívnosti, teda prípady, keď neškodná prevádzka je nesprávne identifikovaná ako hrozba.

  3. Rýchla implementácia: Cloudflare je známy svojou rýchlosťou a globálnou infraštruktúrou, čo znamená, že implementácia WAF je pomerne jednoduchá a nemá vplyv na výkon vašich webových stránok.

  4. Aktualizácie pravidiel: Cloudflare pravidelne aktualizuje svoje pravidlá na základe nových hrozieb a bezpečnostných rizík, čo zabezpečuje, že váš web je stále chránený pred najnovšími hrozbami.

Cloudflare WAF je kľúčovým nástrojom pre ochranu webových stránok pred kybernetickými hrozbami. Jeho schopnosť identifikovať a odstraňovať rôzne druhy útokov robí z neho nevyhnutnú súčasť bezpečnostného základu pre moderné online podnikanie a komunikáciu. Dôsledná ochrana pred škodlivými útokmi je kľúčová pre zachovanie dôvery návštevníkov a zákazníkov vo vašom online prostredí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo