checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

V dnešnej digitálnej ére, kde je internet stále dôležitejším prostriedkom komunikácie a obchodovania, je bezpečnosť vašej online prítomnosti nevyhnutná. Bezpečnostné hrozby sú stále sofistikovanejšie a závažnejšie, a preto je kľúčové mať kvalitné nástroje, ktoré vám pomôžu ochrániť váš web pred rôznymi typmi útokov. Cloudflare WAF (Web Application Firewall) je jedným z najefektívnejších riešení na trhu, ktoré vám umožňuje ochrániť vaše webové aplikácie a stránky pred neoprávneným prístupom, útokmi DDoS a inými bezpečnostnými hrozbami. V tomto článku sa pozrieme na základy Cloudflare WAF a ako vám môže pomôcť zabezpečiť vašu online prítomnosť.


web sluzby a vyroba web stranok 173Čo je Cloudflare WAF? Cloudflare WAF je webová aplikácia firmy Cloudflare, ktorá poskytuje dodatočnú vrstvu bezpečnosti medzi internetovými návštevníkmi a vašimi webovými servermi. WAF funguje ako filter, ktorý analyzuje prichádzajúci HTTP prevádzku a filtrovaním odhaľuje a blokuje nebezpečné alebo nežiaduce požiadavky, ktoré by mohli ohroziť vašu webovú aplikáciu alebo stránky.

Ako funguje Cloudflare WAF? Cloudflare WAF je postavený na základe sady pravidiel, ktoré sú navrhnuté tak, aby identifikovali známe typy útokov a zraniteľností. Tieto pravidlá môžu byť upravené a prispôsobené na základe vašich potrieb a špecifikácií vášho webu. Pri každej prichádzajúcej žiadosti Cloudflare WAF analyzuje obsah požiadavky a porovnáva ho s pravidlami. Ak je požiadavka zhodná s niektorým z pravidiel, môže byť buď blokovaná, alebo môže vyvolať upozornenie, ktoré umožní detailne preskúmať danú žiadosť.

Výhody Cloudflare WAF:

  1. Ochrana pred OWASP útokmi: Cloudflare WAF je navrhnutý tak, aby automaticky ochránil vaše webové aplikácie pred širokou škálou OWASP (Open Web Application Security Project) útokov, ako sú SQL injection, cross-site scripting (XSS) a mnohé ďalšie.

  2. Blokovanie známych hrozieb: Cloudflare má rozsiahlu databázu známych hrozieb, ktoré umožňujú WAF identifikovať a blokovať známe malware, boty a zlé webové prehliadače.

  3. Vlastné pravidlá: Môžete prispôsobiť pravidlá WAF podľa potrieb vášho webu a aplikácií. To vám umožňuje získať presne tú úroveň bezpečnosti, ktorú potrebujete.

  4. DDoS ochrana: Cloudflare WAF dokáže chrániť váš web pred distribuovanými útokmi odoprenia služby (DDoS), ktoré môžu spôsobiť výpadky vašej stránky.

  5. Zvýšenie výkonu: WAF môže odstrániť nežiaduci spam a zbytočnú prevádzku, čo môže zvýšiť výkon vašich webových aplikácií.

Cloudflare WAF je skvelým nástrojom na zabezpečenie vášho webu pred rôznymi bezpečnostnými hrozbami. Poskytuje efektívnu ochranu pred známymi útokmi a zraniteľnosťami, a zároveň vám umožňuje prispôsobiť bezpečnostné pravidlá na mieru vašim potrebám. Integrácia Cloudflare WAF do vášho webového prostredia môže výrazne znížiť riziko úspešného útoku a zvýšiť dôveru vašich návštevníkov vo vašu online prítomnosť. Pamätajte, že bezpečnosť by mala byť vždy prioritou pri prevádzke webového prostredia a Cloudflare WAF vám pomôže túto prioritu splniť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.


 


 

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo