checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Pri výbere správneho systému na správu obsahu (CMS) pre vašu webovú stránku je dôležité porovnať rôzne možnosti a zvážiť ich výhody a nevýhody. Dva najpopulárnejšie CMS sú Joomla a WordPress. V tomto článku sa zameriame na výhody, ktoré môže mať Joomla oproti WordPress a ako by mohla byť lepšou voľbou pre určité projekty.

web sluzby a vyroba web stranok 86Flexibilita a organizácia obsahu: Joomla ponúka vynikajúcu flexibilitu pre správu a organizáciu obsahu. S pokročilými možnosťami vytvárania rôznych typov obsahu, ako sú články, blogy, fóra a galérie, je ideálna pre veľké a komplexné webové stránky. Joomla vám umožňuje štrukturovať obsah presne podľa vašich požiadaviek a ponúka vám väčšiu kontrolu nad vzhľadom a organizáciou stránky.

Riadenie užívateľských práv: Ak potrebujete rozdeliť prístup a oprávnenia pre rôznych užívateľov, Joomla vyniká v tomto smere. Má integrovaný systém riadenia užívateľských práv, ktorý umožňuje správu viacerých používateľov s rôznymi úrovňami prístupu. To je obzvlášť užitočné pre webové stránky s viacerými redaktormi, administrátormi a moderátormi.

Rozšíriteľnosť a komunita: Joomla disponuje rozsiahlym ekosystémom doplnkov, rozšírení a šablón. Komunita vývojárov pravidelne prispieva novými modulmi a pluginmi, čo umožňuje rozšírenie funkcionalít vašej webovej stránky. Nezáleží na tom, či potrebujete pridať e-commerce modul, diskusné fórum alebo špecifické vizuálne prvky - v Joomle nájdete pravdepodobne to, čo potrebujete.

Podpora pre viacjazyčné stránky: Joomla je známa svojou integrovanou podporou pre viacjazyčné webové stránky. Ak plánujete publikovať obsah vo viacerých jazykoch, môžete v Joomle jednoducho vytvoriť a spravovať preklady pre rôzne časti stránky. Toto je veľmi užitočné pre medzinárodné projekty alebo webové stránky s globálnym dosahom.

Výkon a škálovateľnosť: Joomla je skvelou voľbou pre veľké a komplexné webové projekty. Svojimi robustnejšími riešeniami pre správu veľkého objemu obsahu a návštevníkov môže ponúknuť výkonnejší a škálovateľnejší základ pre vašu webovú stránku. Ak plánujete rásť a pridávať viac funkcií a obsahu, Joomla môže byť lepšou voľbou.

Pri výbere medzi Joomlou a WordPressom je dôležité zvážiť potreby vášho konkrétneho projektu. Zatiaľ čo WordPress je ideálny pre jednoduché a rýchle webové stránky, Joomla poskytuje viac flexibilnosti, organizácie a rozšíriteľnosti pre väčšie a komplexnejšie projekty. Nezáleží na tom, ktorý systém si vyberiete, oba ponúkajú vynikajúce možnosti pre správu obsahu a ľahkú údržbu webových stránok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo