checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Pri budovaní svojej online prítomnosti je výber správneho webhostingu kľúčovým krokom. Webhosting ovplyvňuje rýchlosť, spoľahlivosť a výkon vášho webu, čo má priamy vplyv na používateľskú skúsenosť a SEO výsledky. Tu je pár faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere hostingového poskytovateľa:


web sluzby a vyroba web stranok 2191. Typ hostingového riešenia:
Existujú rôzne typy hostingových služieb, vrátane zdieľaného hosting, virtuálnych privátnych serverov (VPS), dedikovaných serverov a cloudových služieb. Zdieľaný hosting je vhodný pre malé projekty, zatiaľ čo VPS a dedikované servery ponúkajú väčšiu kontrolu a výkon pre stredne veľké a veľké projekty.

2. Rýchlosť načítania stránky: Rýchlosť načítania stránok je kritickým faktorom pre používateľskú skúsenosť a SEO. Vyberte hosting s dostatočným výpočtovým výkonom a optimalizovanými servermi na zabezpečenie rýchleho načítania stránok.

3. Dostupnosť a spoľahlivosť: Hostingový poskytovateľ by mal mať vysokú dostupnosť serverov a garanciu minimálnej výpadkovej doby. To je kľúčové pre to, aby bol váš web prístupný 24/7.

4. Zálohovanie a obnovenie dát: Dôležité je mať pravidelné zálohy vášho webu, aby ste v prípade problémov mohli rýchlo obnoviť stránky a údaje.

5. Bezpečnosť a ochrana: Bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou webhostingu. Zabezpečte sa, že hostingový poskytovateľ poskytuje SSL certifikát, ochranu pred útokmi typu DDoS a iné bezpečnostné opatrenia.

6. Zákaznícka podpora: Dobrá zákaznícka podpora je dôležitá pre rýchle riešenie problémov. Vyberte si poskytovateľa s 24/7 zákazníckou podporou cez viacero komunikačných kanálov.

7. Škálovateľnosť: Váš online projekt sa môže časom rozrásť, preto je dôležité, aby váš hostingový poskytovateľ ponúkal možnosti ľahkej škálovateľnosti, ktoré vám umožnia zvládnuť nárast návštevnosti.

8. Cena: Cena je samozrejme dôležitým faktorom. Porovnajte ceny rôznych poskytovateľov a zamerajte sa na cenovú hodnotu vo vzťahu k poskytovaným funkcionalitám a výkonu.

Pri výbere hostingového riešenia nezabudnite brať do úvahy potreby vášho projektu a budúceho rastu. Správny hosting vám môže pomôcť dosiahnuť rýchle načítanie stránok, lepšiu SEO viditeľnosť a spokojných návštevníkov vášho webu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo