checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Prevádzkovanie jednoduchej webovej stránky s malým množstvom informácií môže byť pre mnohých lákavou možnosťou. Môže sa zdať, že taká stránka bude jednoduchá na správu a udržiavanie, čo môže viesť k mylnému presvedčeniu, že to bude efektívna a úspešná stratégia pre vaše podnikanie alebo projekt. Avšak, existuje niekoľko dôvodov, prečo nie je dobré prevádzkovať jednoduchú web stránku s malým množstvom informácií.

 

E-shopy & Katalógy

Prvým a zrejme najdôležitejším dôvodom je, že jednoduché webové stránky môžu byť ťažšie nájsť a menej viditeľné pre vyhľadávače ako stránky s viac obsahu. Ak máte veľmi málo obsahu, môže to znamenať, že budete mať ťažkosti pri získavaní návštevnosti a pozornosti od potenciálnych zákazníkov alebo čitateľov. Čím menej máte informácií na svojej stránke, tým ťažšie bude pre vyhľadávače indexovať vašu stránku a vyhodnotiť ju ako relevantnú pre dané kľúčové slová.

Druhým dôvodom je, že jednoduché webové stránky môžu byť menej atraktívne pre návštevníkov, ktorí hľadajú viac informácií o vašom podnikaní alebo projekte. Ak poskytujete len veľmi málo informácií, môže to znamenať, že návštevníci sa nebudú cítiť dobre informovaní alebo môžu mať pocit, že nezískali dostatočný prehľad o vašom podnikaní alebo projekte. To môže viesť k tomu, že stratíte potenciálnych zákazníkov alebo čitateľov.

Tretím dôvodom je, že jednoduché webové stránky môžu byť menej efektívne pri zabezpečovaní zákazníckeho servisu a komunikácie s návštevníkmi. Ak poskytujete len veľmi málo informácií, môže to znamenať, že budete musieť vynaložiť viac času a úsilia na zodpovedanie otázok alebo poskytnutie informácií potenciálnym zákazníkom alebo čitateľom. To môže viesť k tomu, že nebudete schopní poskytnúť dostatočný zákaznícky servis, čo môže negatívne ovplyvniť vaše podnikanie alebo projekt. S nedostatkom informácií na vašej webovej stránke môžu návštevníci cítiť frustráciu a znechutenie, čo by mohlo viesť k tomu, že sa budú obracať na konkurenčné webové stránky s väčším množstvom informácií.

Štvrtým dôvodom, prečo nie je dobré prevádzkovať jednoduchú webovú stránku s malým množstvom informácií, je, že to môže mať negatívny vplyv na vašu dôveryhodnosť a autoritu. Ak máte málo informácií na vašej webovej stránke, môže to znamenať, že návštevníci nebudú mať dôveru vo vaše schopnosti a skúsenosti v danom obore. Pretože málo informácií znamená aj menej preukázateľných údajov a svedectiev o vašej kvalite, čo môže znižovať vašu dôveryhodnosť a autoritu v očiach návštevníkov.

Napokon, piatym dôvodom, prečo nie je dobré prevádzkovať jednoduchú webovú stránku s malým množstvom informácií, je, že to môže mať negatívny vplyv na vašu konkurencieschopnosť. Ak konkurenti majú viac informácií a zdrojov na svojich webových stránkach, môžu sa zdôrazňovať a zdôrazňovať svoju pozíciu ako lídrov v danom obore. Ak nebudete schopní poskytnúť rovnakú úroveň informácií ako vaši konkurenti, môže to znamenať, že budete mať ťažkosti udržať sa v konkurencii a získať si lojalitu potenciálnych zákazníkov.

Vzhľadom na tieto dôvody je preto dôležité mať na vašej webovej stránke dostatočné množstvo informácií a obsahu. To vám pomôže získať väčšiu viditeľnosť, priťahovať viac návštevníkov, zlepšiť zákaznícky servis a dôveryhodnosť a udržať konkurencieschopnosť v danom obore. Takže ak chcete mať úspešnú webovú stránku, mali by ste zvážiť, ako poskytnúť viac informácií a obsahu pre vašich návštevníkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo