checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

V dnešnej digitálnej dobe, kde je spoľahlivá komunikácia nevyhnutná, internetová koncovka - RJ-45 konektory hrajú kľúčovú úlohu v prevádzke efektívnych sietí. Oboznámme sa bližšie s týmito konektormi, ich významom a využitím v súčasných digitálnych komunikačných systémoch.

rj45 internetova koncovka a

1. Úvod do RJ-45, internetová koncovka

RJ-45 konektor, s normovanými osem pinmi, slúži na spojenie a prenos dát medzi zariadeniami v sieti.

2. Štandardné Pripojenie a Schéma T568B

Dôležitým aspektom je správne pripojenie podľa schémy T568B, ktorá zabezpečuje optimálny výkon siete.

3. Výhody RJ-45 Konektorov

Univerzálnosť a široké využitie týchto konektorov zahŕňa pripojenie počítačov, tlačiarní a iných zariadení, čím zabezpečuje spoľahlivý prenos dát.

4. Použitie v Praxi

V domácnostiach i firemných prostrediach sú RJ-45 konektory nevyhnutné pre stabilné a rýchle pripojenie zariadení k sieti.

5. Výzvy a Riešenia

Pri používaní RJ-45 konektorov (internetová koncovka) môžu vznikať výzvy spojené so správnym pripojením a kvalitou káblov, ktoré možno riešiť dodržiavaním štandardov a používaním kvalitných materiálov.

6. Význam pre Moderné Siete

V dobe, keď je rýchly prístup k internetu nevyhnutný, RJ-45 konektory sú neoddeliteľným nástrojom pre spoľahlivé a výkonné siete.

7. Kompatibilita s Ethernetom

RJ-45 (internetová koncovka) konektory sú štandardne používané v Ethernetových sietiach, poskytujúc spoľahlivý a stabilný prenos dát.

8. Vývoj a Modernizácia

S postupným vývojom a modernizáciou, RJ-45 konektory zostávajú relevantné a súčasne sa prispôsobujú novým technologickým výzvam.

9. Výber Správneho Kábla

K správnemu fungovaniu RJ-45 konektorov prispieva aj kvalitný kábel, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou efektívnej siete.

rj45 internetova koncovka b

 

RJ-45 konektory sú nevyhnutnými prvkami pre spoľahlivé siete, poskytujúce spoľahlivú konektivitu a umožňujúce nám využívať výhody moderného digitálneho sveta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo