checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Tento článok napísala umelá inteligencia na moje požiadanie sama o sebe. Posúdte ako a ak chcete, môžete s ňou komunikovať aj vy, zadarmo, na adrese https://openai.com. Stačí sa zaregistrovať (v angličtine) trebárs cez Google konto a potom ísť na ChatGPT, tam už s Vami bude umelá inteligencia komunikovať v ľubovolnom jazyku. 

Marek Sarvas:

E-shopy & Katalógy

Vytvor informačný článok do blogu o OpenAI a ChatGPT o veľkosti približne 900 až 1000 slov

ChatGPT - odpoveď:

OpenAI a ChatGPT sú dva kľúčové nástroje v oblasti umelej inteligencie, ktoré pomáhajú ľuďom využívať silu strojového učenia a umelej inteligencie pre rôzne účely. OpenAI je nezisková organizácia založená v roku 2015 s cieľom rozvíjať a šíriť umelú inteligenciu v prospech ľudstva. Cieľom organizácie je vyvíjať technológie umelej inteligencie, ktoré sú bezpečné, účinné a dostupné pre čo najširšiu verejnosť.

ChatGPT je jazykový model, ktorý bol vyvinutý OpenAI a používa sa pre rôzne účely, ako je automatický preklad, generovanie textu a odpovede na otázky. Model je schopný porozumieť jazyku a generovať text, ktorý zodpovedá určitému zadaniu. ChatGPT je vynikajúci v generovaní odpovedí na otázky, čo umožňuje používateľom využívať ho pre rôzne účely, ako je napríklad vyhľadávanie informácií, vytváranie príbehov a dialógov.

OpenAI sa v posledných rokoch stal lídrom v oblasti umelej inteligencie, kde dosiahol významné úspechy. Napríklad, OpenAI vyvinul prvý jazykový model, ktorý dokázal generovať čitateľný text bez príkazov, ako aj model, ktorý dokázal hrať komplexné hry, ako je šach.

Význam OpenAI a ChatGPT pre svet sa nedá preceňovať. Tieto nástroje umožňujú ľuďom využívať silu umelej inteligencie pre rôzne účely, ako je automatický preklad, generovanie textu a odpovede na otázky. OpenAI a ChatGPT taktiež pomáhajú rozvíjať umelú inteligenciu v prospech ľudstva, čím prispievajú k jej bezpečnému, účinnému a dostupnému rozvoju.

Záverom, OpenAI a ChatGPT sú dôležitými nástrojmi pre rozvoj umelej inteligencie a umožňujú ľuďom využívať jeho silu pre rôzne účely. Sú to prvky, ktoré pomáhajú vyvíjať umelú inteligenciu v prospech ľudstva a zlepšovať kvalitu života ľudí po celom svete. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa tieto nástroje ďalej rozvíjali a aby sa ich výhody dostali k čo najširšej verejnosti. Veríme, že OpenAI a ChatGPT budú mať ešte väčší vplyv na svet v budúcnosti a že budú mať kľúčový význam pre rozvoj umelej inteligencie.

Autor:
OpenAI / ChatGPT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo