checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

S výberom správneho Content Management System (CMS) prichádza rozhodovanie medzi dvoma veľmi populárnymi možnosťami: Joomla a WordPress. V tomto článku sa pozrieme na porovnanie týchto dvoch CMS systémov a poskytneme vám informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť, ktorý z nich je pre vaše potreby lepší.

web sluzby a vyroba web stranok 378

Rozhranie a Používateľská Prívetivosť:

WordPress je považovaný za jednoduchší a priateľskejší pre začiatočníkov, zatiaľ čo Joomla ponúka viac možností, ale vyžaduje istú úroveň technickej znalosti.

Flexibilita a Rozšíriteľnosť:

Joomla je viac flexibilná, umožňuje lepšiu kontrolu nad obsahom a štruktúrou. WordPress je jednoduchší na používanie, ale môže byť obmedzujúci pre niektoré rozšírené potreby.

Komunita a Podpora:

WordPress má väčšiu komunitu a mnoho dostupných pluginov a tém. Joomla má tiež solídnu komunitu, ale je menšia v porovnaní s WordPress.

Škálovateľnosť:

WordPress je ideálny pre menšie a stredne veľké weby. Joomla sa lepšie hodí pre rozsiahlejšie a komplexnejšie projekty.

Bezpečnosť:

Obe platformy sú bezpečné, ale dôležité je udržiavať ich a aktualizovať pravidelne. WordPress je však náchylnejší na útoky kvôli svojej popularite.

SEO Schopnosti:

Obe platformy majú dobré SEO schopnosti, ale WordPress má priateľskejší prístup k SEO aj bez doplnkov.

Cena a Náklady na Údržbu:

WordPress je často lacnejší na spustenie a údržbu, pretože ponúka väčšie množstvo bezplatných pluginov a tém. Joomla môže vyžadovať viac prispôsobenia, čo môže byť nákladnejšie.

Šablóny a Dizajn:

WordPress má väčšiu ponuku bezplatných a platených šablón a jeho dizajn je považovaný za intuitívnejší. Joomla tiež ponúka množstvo šablón, ale niektoré z nich môžu byť zložitejšie na prispôsobenie.

Administratívne Možnosti:

Joomla poskytuje detailnejšie možnosti pre správu užívateľov a prístupových práv. WordPress je však pre svoju jednoduchosť často preferovaný pre menšie projekty.

Aktualizácie a Inovácie:

WordPress má rýchlejšie aktualizácie a je častejšie inovovaný. Joomla vydáva aktualizácie menej pravidelne, ale sú často zásadné.

web sluzby a vyroba web stranok 369
 

 

Výber medzi Joomla a WordPress závisí od konkrétnych potrieb vášho projektu. Ak hľadáte jednoduché a intuitívne riešenie pre menšie weby, WordPress môže byť ideálnou voľbou. Ak však potrebujete viac flexibility a kontrolu pre väčšie a rozsiahlejšie projekty, Joomla by mohla byť lepšia voľba. Každý z týchto CMS má svoje výhody a obmedzenia, a je dôležité zvážiť ich v súvislosti s konkrétnymi požiadavkami vášho projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo