checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

S mobilným pripojením stále na vzostupe je nevyhnutné, aby webové stránky poskytovali optimálnu skúsenosť pre užívateľov mobilných zariadení. V tomto článku sa pozrieme na dôležitosť mobilného prístupu a poskytneme tipy, ako optimalizovať webové stránky pre tento rastúci segment.

Responzívny Dizajn:

Implementujte responzívny dizajn, ktorý umožňuje webovej stránke prispôsobiť sa rôznym veľkostiam obrazoviek.

Rýchle Načítanie:

Minimalizujte veľkosť obrázkov a súborov, aby sa stránky rýchlo načítavali aj pri obmedzenom pripojení.

Optimalizovaný Obsah:

Zabezpečte, aby bol obsah stránky prispôsobený pre čítanie na menších obrazovkách, s krátkymi odstavcami a jasnými nadpismi.

Jednoduchá Navigácia:

Zjednodušte navigáciu pre mobilné zariadenia, s jasnými menu a tlačidlami na dotykové obrazovky.

Orientácia na Dotyk:

Venujte pozornosť veľkosti tlačidiel a odkazov, aby bolo jednoduché ich stláčať na dotykovej obrazovke.

Optimalizácia Formulárov:

Znížte počet polí v formulároch a využívajte prednastavené hodnoty tam, kde je to možné.

Využitie Lokálneho SEO:

Optimalizujte lokalizovaný obsah pre mobilných užívateľov, aby sa zlepšila viditeľnosť vo vyhľadávačoch.

Ponuka "Click-to-Call":

Ak máte kontaktné informácie, poskytnite možnosť "kliknite pre zavolanie" pre jednoduchý kontakt.

Testovanie na Rôznych Zariadeniach:

Pravidelne testujte webovú stránku na rôznych mobilných zariadeniach, aby ste zabezpečili konzistentnú skúsenosť.

Mobilné Analytické Nástroje:

Využívajte analytické nástroje špecificky pre mobilné zariadenia na sledovanie správania užívateľov.

web sluzby a vyroba web stranok 382
 

 

Optimalizácia pre mobilné zariadenia nie je len trend, ale nevyhnutnosť pre každého webmastera. Zabezpečením, aby webové stránky boli priateľské k mobilným zariadeniam, môžete zabezpečiť, že vaša cieľová skupina má prístup k obsahu bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Tieto tipy vám môžu pomôcť vytvoriť mobilné prostredie, ktoré uspokojí nároky moderných užívateľov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo