checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Pre rastúci web je dôležité mať efektívnu SEO (Search Engine Optimization) stratégiu na zabezpečenie vyššej viditeľnosti vo vyhľadávačoch a prilákaniu nových návštevníkov. Tu sú odborné tipy od IT špecialistu:

web sluzby a vyroba web stranok 50

Kľúčový Výber Kľúčových Slov:

Identifikujte kľúčové slová relevantné pre váš obsah a cieľovú skupinu. Používajte nástroje na analýzu kľúčových slov a sledujte trendy vo vyhľadávaní.

Optimalizácia Obsahu:

Vytvárajte kvalitný, informatívny a originálny obsah. Optimalizujte ho pre vyhľadávače pomocou správnej štruktúry nadpisov (H1, H2, H3), kľúčových slov a relevantných odkazov.

Rýchlosť Načítania Stránky:

Zabezpečte rýchle načítanie stránky optimalizáciou obrázkov, kompresiou súborov a využívaním cachingu.

Responsívny Dizajn:

Uistite sa, že váš web je plne responsívny, aby bol prispôsobený rôznym zariadeniam, vrátane mobilných telefónov a tabletov.

Link Building:

Budujte kvalitné spätné odkazy od dôveryhodných webov. Zamerajte sa na kvalitu pred kvantitou a vyhýbajte sa neetickým praktikám.

Lokálne SEO:

Ak máte fyzickú prevádzku, optimalizujte svoj web pre lokálne vyhľadávanie. Nastavte a aktualizujte svoj profil na Google My Business a iné lokálne zdroje.

Sociálne Média:

Využívajte sociálne médiá na propagáciu obsahu a budovanie komunity. Zdieľajte relevantný obsah a podporujte interakciu s užívateľmi.

Technická SEO:

Sledujte technické aspekty SEO, ako sú správne nastavenia meta tagov, súborov sitemap, a odkazovanie (canonicalization).

E-commerce SEO:

Ak prevádzkujete e-commerce web, venujte pozornosť optimalizácii produktových stránok, kategórií a vytvorte efektívny navigačný systém.

Analýza a Sledovanie:

Používajte nástroje na analýzu a sledovanie, ako Google Analytics a Google Search Console. Analyzujte výkonnosť kľúčových metrík a prispôsobujte svoju stratégiu.

Aktualizácie Obsahu:

Pravidelne aktualizujte existujúci obsah a pridávajte nový. Vyhýbajte sa zastaraným informáciám a udržujte svoj web aktuálny.

SEO Audit:

Pravidelne vykonávajte SEO audit vášho webu na identifikáciu oblastí na zlepšenie. Skúmajte konkurenčné weby a prispôsobujte svoju stratégiu podľa potreby.

web sluzby a vyroba web stranok 53

 

Sledovanie a prispôsobovanie sa dynamike SEO je kľúčom k udržaniu a zvyšovaniu viditeľnosti vášho webu. Nezabudnite sledovať najnovšie trendy a algoritmy vyhľadávačov, aby ste zostali vpred.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo