checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Analýza návštevníkov webových stránok je kľúčovým procesom pre pochopenie správania a preferencií užívateľov. Táto analýza poskytuje cenné informácie o tom, kto sú vaši návštevníci, ako sa správajú na vašich stránkach a čo ich najviac zaujíma. Na základe týchto údajov môžete prispôsobiť svoju obchodnú stratégiu, zlepšiť používateľskú skúsenosť a optimalizovať svoje webové stránky pre dosiahnutie lepších výsledkov.

  1. web sluzby a vyroba web stranok 358Demografické údaje: Analýza návštevníkov umožňuje identifikovať demografické údaje, ako je vek a pohlavie návštevníkov. Tieto informácie vám umožňujú lepšie pochopiť svoju cieľovú skupinu a prispôsobiť svoj obsah a marketingové kampane tak, aby oslovili konkrétnu skupinu ľudí.

  2. Správanie na stránkach: Analýza správania návštevníkov na vašich stránkach poskytuje informácie o tom, ako sa pohybujú na vašich stránkach, aké stránky navštevujú najčastejšie, aké odkazy klikajú a ako dlho strávia na jednotlivých stránkach. Tieto údaje vám umožňujú identifikovať populárny obsah a zlepšiť menostránkové navigačné prvky.

  3. Zdroje prevádzky: Analýza návštevníkov tiež poskytuje informácie o tom, odkiaľ vaši návštevníci prichádzajú. Môže ísť o vyhľadávače, odkazy z iných webových stránok, sociálne médiá alebo priame návštevy. Tieto informácie vám umožňujú identifikovať najefektívnejšie kanály získavania návštevníkov a optimalizovať svoje marketingové úsilie.

  4. Záujmy a preferencie: Analytické údaje môžu odhaliť aj záujmy a preferencie návštevníkov, ako sú ich preferované témy, produkty alebo služby. Tieto informácie vám umožňujú prispôsobiť svoj obsah a ponuku tak, aby zodpovedala potrebám a očakávaniam vašich návštevníkov.

  5. Časové trendy: Analýza návštevníkov vám umožňuje sledovať časové trendy a sezónne zmeny vo vyhľadávaní a návštevnosti. Tieto údaje vám umožňujú plánovať marketingové kampane a obsah tak, aby zodpovedali sezónnym preferenciám a trendom.


Tieto informácie sú kľúčové pre efektívne plánovanie marketingových stratégií, vylepšenie používateľskej skúsenosti a zvýšenie konverzií na vašich webových stránkach. Rôzne analytické nástroje, ako Google Analytics, poskytujú podrobné informácie o návštevnosti a správaní na vašich stránkach, čo vám umožňuje lepšie porozumenie vašej cieľovej skupiny a zlepšenie výkonu vašich online aktivít.

Pokiaľ máte ďalšie otázky týkajúce sa analýzy návštevníkov alebo potrebujete viac informácií o používaní analytických nástrojov, neváhajte sa ma opýtať. Rád vám poskytnem ďalšie informácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo