checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Doména je kľúčovým pojmom v svete internetu a predstavuje jedinečnú adresu, ktorá umožňuje identifikovať a lokalizovať webové stránky na internete. Každá doména pozostáva z dvoch hlavných častí: druhej úrovne a prvej úrovne, a vytvára adresu, ktorá je ľahko zapamätateľná pre ľudí a umožňuje prehliadačom nájsť konkrétnu webovú stránku na internete.

web sluzby a vyroba web stranok 233Druhá úroveň domény je zvyčajne zložená z názvu, ktorý môže byť názvom firmy, organizácie alebo jednoducho popisným slovom, ktoré charakterizuje obsah webovej stránky. Napríklad, druhá úroveň domény môže byť "google," "wikipedia," "microsoft," alebo "skalica." Táto časť domény je individuálna a môže byť zvolená podľa preferencií majiteľa webovej stránky.

 

Prvá úroveň domény (TLD - Top-Level Domain) je časť domény, ktorá nasleduje za bodkou a identifikuje typ domény. Existujú rôzne TLDs, ktoré môžu byť kategórie domén pre rôzne účely.

Niektoré z najbežnejších TLDs zahŕňajú ".com," ".org," ".net," ".gov," ".edu," ".sk," ".eu," ".info," a mnoho ďalších. Každý TLD má svoje vlastné pravidlá a obmedzenia týkajúce sa registrácie a používania.

Výber druhej úrovne a TLD domény je dôležitý, pretože to ovplyvňuje, ako ľudia budú môcť nájsť a identifikovať vašu webovú stránku. Je dôležité, aby doména bola zrozumiteľná, ľahko zapamätateľná a čo najviac relevantná pre obsah webovej stránky. Napríklad, ak prevádzkujete zubnú kliniku v Nitre, môže byť vhodné mať doménu "zubar-nitra.sk" alebo "zubna-klinika-nitra.sk," pretože to jasne charakterizuje, čo užívatelia môžu očakávať na webovej stránke.

Domény majú kľúčový význam pre identitu a online prítomnosť webových stránok a organizácií na internete. Sú vlastne vizitkou webových stránok a umožňujú užívateľom nájsť a pristupovať k informáciám a službám online. Preto je dôležité vybrať si doménu starostlivo a zvážiť, aký názov a TLD najlepšie reprezentuje vašu webovú stránku a jej cieľ.

 


Pokiaľ máte ďalšie otázky týkajúce sa domén a ich použitia na internete, neváhajte sa ma opýtať. Rád vám poskytnem ďalšie informácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.


 


 

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo