checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Joomla je redakčný systém, ktorý sa používa na tvorbu webových stránok. Patrí medzi najobľúbenejšie systémy na trhu a je poskytovaný zadarmo. Jeho popularita vychádza z jeho jednoduchého a intuitívneho používania, ako aj z možnosti prispôsobenia sa rôznym potrebám a požiadavkám.

web designJoomla ponúka množstvo funkcií a možností prispôsobenia sa. Jeho systém komponentov umožňuje pridávať rôzne moduly a pluginy, ktoré výrazne rozširujú možnosti webovej stránky. Komponenty môžu byť vytvorené rôznymi spôsobmi, buď môžu byť nainštalované z existujúcich zdrojov, alebo môžu byť vytvorené vlastným kódom. Týmto spôsobom môžete ľahko vytvoriť vlastnú webovú stránku s vysokou funkcionalitou a prispôsobiteľnosťou, ktorá zodpovedá vašim potrebám.

  1. Joomla má tiež veľkú komunitu používateľov a vývojárov, ktorí pravidelne vytvárajú nové moduly a komponenty, ktoré môžete použiť na svojej webovej stránke. Toto množstvo dostupných modulov a pluginov vám umožňuje vytvárať webové stránky pre rôzne účely, od blogov až po e-shopy.

  2. Ďalšou výhodou Joomla je jeho užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré umožňuje jednoduchú správu a úpravu obsahu na webovej stránke. Jeho editor obsahu je intuitívny a podobný bežným textovým editorom, takže môžete jednoducho pridávať texty, obrázky a videá bez zložitých technických znalostí.

  3. Joomla je teda vynikajúcim nástrojom pre tvorbu webových stránok a jej popularita je výsledkom jej funkčnosti a prispôsobiteľnosti. Ak hľadáte jednoduchý a efektívny spôsob na tvorbu webovej stránky, Joomla by mohla byť správnou voľbou pre vás.

  4. Rozširiteľnosť: Jednou z výnimočných vlastností Joomla je jej schopnosť rastu a rozširiteľnosti. Môžete začať s jednoduchou webovou stránkou a postupne pridávať nové funkcie a rozšírenia, keď vaša stránka rastie a vy potrebujete viac možností.

  5. Multijazyková podpora: Ak plánujete mať webovú stránku s viacjazyčným obsahom, Joomla poskytuje robustnú podporu pre viacjazyčné stránky. To vám umožňuje efektívne komunikovať s rôznymi cieľovými skupinami po celom svete.

 

Všetky tieto vlastnosti robia z Joomly vynikajúci nástroj pre tvorbu a správu webových stránok pre rôzne potreby a odvetvia. Bez ohľadu na to, či plánujete vytvoriť blog, osobnú stránku alebo komerčný e-shop, Joomla vám poskytne nástroje na dosiahnutie vašich cieľov. Je to flexibilný a užívateľsky prívetivý redakčný systém, ktorý si získal dôveru tisícok používateľov po celom svete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo