checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Virtuálny server (VPS) je hostingové prostredie, ktoré umožňuje vytvoriť viacero virtuálnych inštancií na jednom fyzickom serveri. Týmto spôsobom je možné jednu serverovú infraštruktúru rozdeliť na niekoľko samostatných virtuálnych serverov, pričom každý z nich funguje nezávisle so svojím vlastným operačným systémom, aplikáciami a zdrojmi.

web sluzby a vyroba web stranok 127Pre lepšie pochopenie VPS si predstavme serverovňu s veľkým "regálom", na ktorom sú umiestnené jednotlivé fyzické servery. Každý z týchto serverov má svoje vlastné hardvérové komponenty, ako procesor, pamäť a úložisko, a je väčšinou pripojený k centrálnemu úložisku. Na týchto fyzických serveroch je nainštalovaný špeciálny softvér, ktorý umožňuje vytvoriť virtuálne inštancie.

Tieto virtuálne inštancie sú izolované od seba a správajú sa tak, akoby boli samostatné servery. Každý VPS má svoje vlastné operačné systémy, ktoré môžu byť rôzneho typu, napríklad Linux alebo Windows. Taktiež majú prístup k vlastným zdrojom, ako je výpočtový výkon, pamäť a diskový priestor. Týmto spôsobom je možné na jednom fyzickom serveri prevádzkovať niekoľko rôznych virtuálnych serverov, ktoré sú od seba oddelené a nemajú vplyv na seba navzájom.

Prečo by ste mohli používať VPS? Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie virtuálneho servera:

  1. Izolácia a bezpečnosť: Každý VPS je plne izolovaný od ostatných. To znamená, že problémy alebo zlyhania na jednom VPS neovplyvnia ostatné. Táto izolácia zvyšuje bezpečnosť a znižuje riziko prelomenia bezpečnosti medzi rôznymi aplikáciami a webovými stránkami.
  2. Výkon: VPS poskytuje viac výpočtového výkonu, pamäte a diskového priestoru ako bežný zdieľaný hosting. To znamená, že môžete hostovať náročnejšie aplikácie a webové stránky, ktoré vyžadujú viac zdrojov.
  3. Flexibilita: VPS umožňuje väčšiu flexibilitu pri správe a konfigurácii servera. Môžete si zvoliť operačný systém, inštalovať vlastné aplikácie a mať plnú kontrolu nad nastavením servera.
  4. Nezávislosť: Každý VPS má svoj vlastný IP adresu, čo znamená, že môžete mať viacero webových stránok alebo aplikácií s rôznymi doménami a nezávislými IP adresami na jednom serveri.
  5. Skalovateľnosť: VPS je ľahko skalovateľný. Môžete zväčšiť alebo znížiť svoje zdroje podľa potreby, čo umožňuje prispôsobiť server aktuálnym požiadavkám.
  6. Cenovo efektívny: VPS je často cenovo efektívnejšou voľbou oproti dedikovaným serverom, pretože viacerí užívatelia zdieľajú zdroje fyzického servera.

Jedným z príkladov VPS v praxi je stránka, ktorú používate, a ktorá je hostovaná na samostatnom prenajatom VPS serveri v Kalifornii, USA. Táto stránka má svoju vlastnú izolovanú inštanciu, ktorá zabezpečuje, že funguje spoľahlivo a bez interferencie od ostatných serverov v rovnakom dátovom centre. Okrem toho sú kópie tejto stránky replikované v stovkách datacentier Cloudflare na celom svete, čo zabezpečuje vysokú dostupnosť a rýchly prístup pre návštevníkov z rôznych častí sveta.

VPS sú významným nástrojom pre hosting webových stránok, aplikácií a ďalších online projektov. Ich využitie závisí od konkrétnych požiadaviek projektu, technických znalostí a finančných možností. S ich pomocou je možné dosiahnuť vysokú mieru flexibility, bezpečnosti a výkonu, čo ich robí atraktívnou voľbou pre mnohé organizácie a jednotlivcov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo