checkZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

checkAk už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

checkPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený.

Webhosting je služba, ktorá umožňuje jednotlivcom a organizáciám ukladať ich webové stránky, aplikácie a ďalší online obsah na serveroch, ktoré sú následne prístupné cez internet. Tieto servery, ktoré sú uložené v špeciálnych dátových centrách, umožňujú zobrazenie webového obsahu návštevníkom prostredníctvom ich prehliadačov.

web sluzby a vyroba web stranok 126Webový hosting zahŕňa rôzne technické a bezpečnostné aspekty, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie webových stránok. Niektoré z najdôležitejších prvkov webhostingu zahŕňajú:

  1. Serverové prostredie: Webový hosting poskytuje prostredie, kde sú vaše webové stránky a aplikácie uložené. Tieto servery sú umiestnené v špeciálnych dátových centrách, ktoré poskytujú ideálne podmienky pre uchovávanie a zabezpečenie dát.

  2. Dostupnosť: Dostupnosť serverov je kľúčovým faktorom pre webový hosting. Dobre spravovaný webový hosting by mal zaručiť, že vaše webové stránky sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni, bez výpadkov alebo oneskorení.

  3. Technická podpora: Služby webhostingu často zahŕňajú technickú podporu, ktorá poskytuje pomoc a riešenia pri akýchkoľvek technických problémoch s vašimi webovými stránkami alebo servermi.

  4. Rýchlosť: Rýchlosť načítavania webových stránok je kľúčovým faktorom pre používateľskú skúsenosť. Dobrý webhosting by mal ponúkať dostatočnú rýchlosť načítavania stránok, čo zabezpečí rýchle a plynulé prezeranie pre návštevníkov.

  5. Bezpečnosť: Zabezpečenie dát a ochrana pred rôznymi online hrozbami je tiež dôležitou súčasťou webového hostingu. To zahŕňa opatrenia ako firewall, ochranu pred DDoS útokmi, zálohovanie dát a ďalšie bezpečnostné opatrenia.

 


Existuje mnoho rôznych typov webového hostingu, vrátane zdieľaného hostingu, virtuálnych privátnych serverov (VPS), dedikovaných serverov a cloudového hostingu. Každý typ má svoje vlastné výhody a obmedzenia a môže byť zvolený na základe špecifických potrieb a rozsahu vašich webových stránok.

Výber správneho poskytovateľa webového hostingu je kritickým rozhodnutím pre úspech vašich online aktivít. Je dôležité zvážiť rôzne faktory, ako je výkon, bezpečnosť, cenová dostupnosť a technická podpora, aby ste mohli nájsť správny typ hostingových služieb, ktorý vyhovuje vašim konkrétnym požiadavkám.

Pokiaľ máte ďalšie otázky týkajúce sa webhostingu alebo potrebujete ďalšie informácie o jeho funkciách a typoch, neváhajte sa ma opýtať. Rád vám poskytnem ďalšie informácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakčný systém

check red colorCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to virtuálny server - VPS

check red colorPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál" , v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky . Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje , bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

check red colorSkôr platilo, že použiť zabezpečené pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Čo je to doména

check red colorDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

check red colorUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Analýza návštevníkov

check red colorPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

Výroba webových stránokSpolu premeníme vašu digitálnu predstavu na realitu...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo


Spolu zmeníme Vašu predstavu na webovú skutočnosť...

facebook logoMastodon logoTwitter logoLinkedIn logo

© Marek Sarvas - tvorba, web, stránok, výroba, internetovej, stránky, webmaster
Kontakt: info@websluzba.eu | Tel: +421 949 643 043

created by: Marek Sarvas

 


TEMU - E-SHOP

temu icon logo